Orange jest pierwszym operatorem w Polsce, który znosi opłaty roamingowe. Realizuje w ten sposób wytyczne Unii Europejskiej, która chce, żeby od 15 czerwca opłaty za roamingu zostały całkowicie zniesione na terenie Wspólnoty.

Orange zdecydował się na takie rozwiązanie jako jedyny operator w Polsce. Jego nowa taryfa obejmuje połączenia wychodzące, odbierane, SMS-y czy transmisje danych. Zaktualizowane cenniki za połączenia, SMS-y i transfer danych opublikowały również sieci Play i T-Mobile, jednak żadna z nich nie zniosła całkowicie zniesienie opłat za roaming. Marcin Gruszka z Play wyjaśnił, że wprowadzenie nielimitowanych pakietów w roamingu w Polsce pociąga za sobą ogromne koszty i jest bardzo skomplikowane. Dlatego klienci Play nie będą płacili tylko za odbieranie połączeń przychodzących.

Warto przypomnieć, że od 15 czerwca użytkownicy telefonów w całej Unii Europejskiej nie będą musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów za rozmowy telefoniczne, SMS-y, korzystanie ze skrzynki e-mailowej, z map czy przesyłanie zdjęć przez Facebooka. Oznacza to, że użytkownicy telefonów będą płacili tyle samo, bez względu na to, czy łączą się z odbiorcami w kraju czy za granicą. Likwidacja roamingu w Unii jest efektem porozumienia o hurtowych limitach cen. Zapisano w nim, że użytkownicy telefonów w UE będą mieli również dostęp do większej ilości danych audiowizualnych podczas podróży do innych krajów Unii.