Data wydarzenia: 12.08.2017 19:00 - 12.08.2017 23:00
Miejsce wydarzenia: Gdańsk, O. W. Drogowiec, ul. Turystyczna 1

Jest muzyka, która nigdy się nie starzeje i zawsze porywa do tańca. Przedwojenna rewia to klimat, który rozrusza nas w tańcu. Zapraszamy do świetnej zabawy w klimatycznej sali stołówki dawnego Ośrodka Wypoczynkowego Drogowiec, przy ul. Turystycznej 3.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to młody skład nawiązujący do polskiej przedwojennej sceny muzycznej. To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach - wykonują utwory z repertuaru Adama Astona, Mieczysława Fogga, Wiery Gran i innych gwiazd przedwojennego kina czy teatru.

Zadebiutowali publicznie w maju 2015 roku na scenie Polskiego Radia podczas konkursu "Nowa Tradycja" i od razu zostali wyróżnieni przez jury za styl. Kontynuują tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując naturalny i ponadczasowy czar tych piosenek, a jednocześnie dodajemy im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

wos 1


Muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej
 są rozsiani po świecie, ale ci, którzy na co dzień mieszkają w stolicy, starają się czynnie uczestniczyć w jej życiu kulturalnym. Silnie związani z Pragą, wspierają chętnie oddolne inicjatywy. Założycielka Gabriela Mościcka z Grzegorzem Domańskim (jako skład Warszawski Duet Sentymentalny) cyklicznie występuje na wydarzeniach organizowanych na Pradze przez Towarzystwo Przyjaciół Pragi, koncertuje w lokalach praskich oraz na bazarze Różyckiego, a kontrabasista Łukasz Owczynnikow wraz z zespołem CzessBand prowadzi muzyczny projekt dla seniorów z Pragi Północ i Południe „Cała Praga Śpiewa" oraz współtworzy Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy, który jest częścią projektu STAYnia organizowanego przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundację Sinfonia Varsovia."
 
Swoją muzyką przenoszą słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar.„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert

Skład zespołu: Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon, Kazimierz Nitkiewicz – trąbka, Mateusz Kowalski - perkusjonalia, śpiew, Jakub Fedak – wibrafon, Łukasz Owczynnikow – kontrabas, Krzysztof Baranowski - mandolina, gitara.

Bilety 10 zł /z Kartą do Kultury 9 zł/

Koncert w ramach jubileuszu 50. lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury

Strona wydarzenia:
http://wyspaskarbow.gak.gda.pl/imprezy/view/1411/date/2017-08-12

Dołącz do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/200893253773745/

 

  • Gabriela Mościcka - Przez 4 lata współtworzyła Grupę Teatralną Warszawiaki, gdzie oprócz gry na akordeonie występowała także w scenkach w stylu przedwojennej Warszawy.
  • Kazimierz Nitkiewicz - Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pomagał przy realizacji dźwięku w kilku niszowych produkcjach filmowych, m.in. przy dobrze przyjętej etiudzie „Kiedy ranne wstają zorze” w reżyserii Mateusza Głowackiego. Na potrzeby filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” (reż. Janusz Majewski, 2015) uczył także gry na trąbce samego Wiktora Zborowskiego.
  • Mateusz Kowalski - Śpiewak, skrzypek i akordeonista, uczeń Jana Gacy. Współtworzy kapele: własną, Macieja Filipczuka, zespół Tęgie Chłopy, kompanię Adama Struga i Monodię Polską. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, m.in. z ramienia Stowarzyszenia "Tratwa" z Olsztyna i warszawskiego Domu Tańca. Oprócz samej muzyki tradycyjnej interesuje się też tańcem – choć najczęściej akompaniuje tancerzom, sam równie chętnie pojawia się na parkiecie.
  • Jakub Fedak - Od kilku lat występuje w katowickiej grupie Qferau, łączącej jazz z muzyką ludową. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Studium Jazzu w Warszawie.
  • Łukasz Owczynnikow - Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach muzyki klasycznej. Ten uzdolniony kontrabasista występował już m.in. razem z Justyną Steczkowską, Karoliną Cichą czy Joszkiem Brodą. Owczynnikow oprócz gry z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną koncertuje także z takimi grupami jak Czessband, FutureEthno oraz Sharena.
  • Krzysztof Baranowski - Rocznik 1994, gitarzysta i kontrabasista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie, student poznańskiej Akademii Muzycznej, obecnie kształci się pod okiem Konrada Zemlera i Andrzeja Święsa. Związany z poznańskim środowiskiem jazzowym. Muzyk wszechstronny stylistycznie, biorący udział w wielu projektach i sesjach nagraniowych. Tworząc własne kompozycje inspiruje się muzyką klasyczną, etniczną i szeroko pojętą muzyką improwizowaną. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem imitującym brzmienie natury.

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM
ul. Turystyczna 3 Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl
www.facebook.com/wyspa.gak/