Data wydarzenia: 30.07.2017 12:00 - 30.07.2017 14:00
Miejsce wydarzenia: Gdańsk, spod dawnego Morskiego Domu Kultury (ul. Marynarki Polskiej 15)

Trójka Lokalnych Przewodników poprowadzi, w niedzielę 30 lipca, wyjątkowy, rowerowy spacer po Nowym Porcie. O historii, architekturze i ciekawostkach związanych z portowym charakterem dzielnicy opowiedzą Katarzyna Werner, Alicja Łaniewska i Wojciech Atczuk.

Rowerowe niedziele z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami

Regularne, piesze spacery po Nowym Porcie odbywają się w środy: start godz. 17.30 i soboty: start o godz. 12.00. Miejsce rozpoczęcia spaceru: dawny Morski Dom Kultury, ul. Marynarki Polskiej 15. 

 - Nowy Port został przyłączony do Gdańska już w 1817 roku! Ale najciekawsza historia to ta z lat 70-tych XX wieku, kiedy w dzielnicy było wielu marynarzy z różnych krajów, a na każdym rogu można było usłyszeć inny język. Kwitło też życie kulturalne w Morskim Domu Kultury – było tam wiele pracowni: fotograficzna, modelarska, garncarska, organizowane były koncerty i wystąpienia teatralne – wspomina Wojciech Atczuk, Lokalny Przewodnik po Nowym Porcie.

Posłuchaj rozmowy Jarka Orłowskiego i Wojciecha Atczuka z Włodzimierzem Raszkiewiczem w Radiu Gdańsk http://bit.ly/RG_Zaspa_NowyPort.

Następny rowerowy spacer odbędzie się 6 sierpnia na Zaspie. Kolejne daty i dzielnice  wkrótce!

Wszystkie spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami są bezpłatne i może się na nie wybrać do 17 września 2017. Obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl, 58 301 20 16. Szczegółowy harmonogram spacerów znajduje się na: www.ikm.gda.pl/lokalniprzewodnicy.

 

Posłuchaj historii i zobacz spacery po Zaspie, Oruni, Nowym Porcie, Biskupiej Górce i Dolnym Mieście: http://bit.ly/spacery_alternatywne_wideo.

Start o godz. 12.00 spod dawnego Morskiego Domu Kultury (ul. Marynarki Polskiej 15). 

Obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.