W dniach 8-9 kwietnia w Katowicach odbędą się Targi „POMYSŁ na FIRMĘ”. Sprawdzone pomysły na biznes zaprezentuje Ślązakom kilkadziesiąt firm franczyzowych z całej Polski. Podczas Forum Szkoleniowego o prowadzeniu rodzinnego biznesu opowie m.in. Krystian Wieczorek, aktor serialu „M jak Miłość” a jednocześnie właściciel drogerii i galerii sztuki Garaaż.

Targi Franczyzy, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach to szansa dla osób, które poszukują sprawdzonego pomysłu na założenie firmy. Będą mogli wybrać licencję na biznes, który pomoże im zarobić pierwszy milion na swoim. Na targach zaprezentuje się kilkadziesiąt sieci franczyzowych aktywnie poszukujących franczyzobiorców. Pojawią się m.in. Telepizza, Grupa Muszkieterów, która oferuje franczyzę Intermarche i Bricomarche, biura nieruchomości Re/Max i Indepro, odzieżowy Recman, lodziarnie Lodostrefa, gabinety urody Yasumi czy oferujące zajęcia dla dzieci Mały Inżynier, Kreatywne Maluchy, Bricks4Kidz oraz wiele innych znanych marek.

 

- Chcielibyśmy spotkać tu franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem naszej pizzerii w kilkunastu śląskich miastach, takich jak Kędzierzyn Koźle, Tarnowskie Góry, Racibórz, Żory czy Zawiercie. Jesteśmy również otwarci na propozycje nowych lokalizacji od potencjalnych partnerów, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą – mówi Leszek Nowak, menedżer ds. rozwoju sieci Telepizza Poland.

 

Szansa na własny biznes

Podczas indywidualnych rozmów na stoiskach kandydaci na franczyzobiorców dowiedzą się co zapewniło sukces rynkowy oferowanego konceptu, jaka jest wymagana kwota inwestycji i na jaki rodzaj wsparcia może liczyć przedsiębiorca decydując się na współpracę z franczyzodawcą. Franczyza to także pomysł dla lokalnych deweloperów na wypełnienie budowanych przez siebie galerii handlowych znanymi markami.

 

- Spodziewamy się 2 tysięcy uczestników, obecnych i przyszłych przedsiębiorców, którzy poszukują sprawdzonych pomysłów na biznes. Targi to najlepszy moment, by w tak krótkim czasie poznać i porównać ofertę wielu firm. Nawiązane na targach kontakty bardzo często owocują własną firmą – mówi Justyna Truszczyńska z PROFIT system, organizatora katowickich Targów POMYSŁ na FIRMĘ i trzynastu edycji największych w Europie Środkowo-Wschodniej Targów  Franczyzy w Warszawie.

 

Forum Szkoleniowe

Uczestnicy Targów będą mogli również wziąć udział w wykładach ekspertów podczas dwudniowego Forum Szkoleniowego. Specjaliści opowiedzą jak wybrać najlepszy pomysł na firmę, na czym polega współpraca we franczyzie i ile można zarobić na biznesie pod znaną marką. Podczas Forum Szkoleniowego o prowadzeniu rodzinnego biznesu opowie także Krystian Wieczorek, aktor znany m.in. z seriali: Czas honoru, M jak Miłość, a jednocześnie właściciel drogerii i galerii sztuki Garaaż. Podczas wystąpienia Krystian Wieczorek opowie o swoich pierwszych krokach w biznesie i oryginalnym pomyśle na prowadzenie sklepu, w którym – jak głosi hasło – klienci mogą kupić „smary, opary i części zamienne".

 
- „Pierwsze kroki w biznesie dla osoby, która wcześniej nie prowadziła własnej firmy to prawdziwy poligon. Decydując się na współpracę z doświadczonym partnerem można uniknąć wielu przykrych niespodzianek, które czasem pojawiają się na drodze początkującego przedsiębiorcy. To właśnie gwarantuje franczyza. Zachęcam wszystkich, którzy planują przejść na swoje, aby poznali sprawdzone pomysły na biznes podczas Targów „POMYSŁ na FIRMĘ” i zapraszam na Forum Szkoleniowe, gdzie opowiem o swoich ciekawych początkach w biznesie” – mówi Krystian Wieczorek.

 

Organizatorami targów jest Profit System, wydawca portalu Franchising.pl oraz miesięcznika Własny Biznes Franchising i Zarząd Targów Warszawskich. Patronat honorowy nad Targami „Pomysł na firmę” objęła m.in. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

 

Franczyza – sprawdzony pomysł na biznes

Franczyza daje szansę zarówno na start w biznesie, jak i na uzupełnienie swojej firmy o komplementarny koncept biznesowy.  Z danych Głównego Urzędu Statystycznego i informacji zawartych w „Raporcie o franczyzie w Polsce” firmy PROFIT system wynika, że aż 85 proc. franczyzobiorców prowadzi swoje firmy ponad 5 lat. Dla porównania, w tym samym okresie upadłość ogłasza aż 75 proc. zwykłych przedsiębiorstw. To właśnie MSP stanowią 99,8 proc. polskich firm, a zatrudnienie w nich znajduje 67,5 proc. osób (raport Komisji Europejskiej).

 

Jak wynika z raportu PROFIT system w Polsce działa ponad tysiąc sieci franczyzowych, z czego 108 to franczyzodawcy z województwa śląskiego. W całym kraju działa 63,5 tysięcy placówek franczyzowych, a ich liczba cały czas rośnie i wkrótce może przekroczyć 67 tysięcy.

 

Regionalne Targi Franczyzy POMYSŁ na FIRMĘ

8-9 kwietnia 2016

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

 

Godziny otwarcia:

Piątek, 8 kwietnia , godz. 9:00 - 17:00
Sobota, 9 kwietnia, godz. 9:00 - 15:00

www.pomyslnafirme.com